Koszyk
0
Naklejki na ściany
Start » Instrukcja naklejania
Instrukcja naklejania

Instrukcja naklejania naklejek na czyste i suche powierzchnie


ZAPOZNAJ SIĘ Z TĄ INFORMACJĄ PRZED ZAKUPEM I NAKLEJANIEM NAKLEJKI

Naklejka z folii kolorowej

Nasze naklejki wycinamy z samoprzylepnej folii jednokolorowej. Każda naklejka przyklejona jest na papierze podkładowym. Na wierzch naklejki nakładamy folię transportową, dzięki której  naklejka jest chroniona w  transporcie, ale przede wszystkim folia ta pozwala przenieść naklejkę w całości na miejsce naklejania bez konieczności nanoszenia osobno drobnych elementów wzoru. Na bardzo proste, małe wzory, składające się z jednej części (np. koła itp.) nie nakładamy folii transportowej, a aplikacja tych naklejek odbywa się jak naklejek standardowych.
 
Instrukcja naklejania - budowa naklejki


GDZIE NAKLEJAĆ?
Do przyklejenia naklejki należy wybrać gładką, czystą i suchą powierzchnię, np. ścianę, drzwi, część umeblowania, szybę, plexi, plastikowe skrzynie, kafelki, karoserię auta itp. Jeśli powierzchnia jest zanieczyszczona lub porowata, naklejka nie utrzyma się na niej, natomiast obecność wilgoci zmniejsza lepkość kleju. Niektóre starsze farby na ścianach mają właściwości kredujące (pozostawiają na ręce pył po przetarciu) - takie ściany należy przemalować farbą akrylową lub zagruntować gruntem malarskim i doprowadzić do całkowitego wyschnięcia. Przed samym naklejaniem należy powierzchnię przetrzeć szmatką lub odkurzyć.
Nie zalecamy naklejania na świeżo pomalowane ściany - odczekaj 3-4 tygodnie.
Farby o wysokiej zawartości lateksu, plamoodporne, zmywalne niekorzystnie wpływają na przyczepność naklejek - wręcz naklejka może odpaść.
Naklejając na auto odtłuść element auta, na którym będzie naklejka. Wpłynie to korzystnie na jej trwałość.
Jeśli decydujesz się na naklejanie na podłożu przez nas niezalecanym - robisz to na własną odpowiedzialność!


UWAGA!
Przed zakupem prosimy zmierzyć dokładnie miejsce, w którym będzie naklejana naklejka. Podane rozmiary naszych naklejek to szerokość x wysokość w centymetrach. Naklejki nie posiadają tła.
Nasze naklejki wycinamy dla Państwa po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Są one produktem świeżym, wykonanym na Państwa zamówienie, stąd czas oczekiwania do wysyłki.

Zalecamy naklejanie naszych naklejek w okresie nie dłuższym niż 1 miesiąc od zakupu. Po dłuższym okresie przechowywania naklejki folia transportowa może powoli tracić swoje właściwości klejące.

AKCESORIA PRZYDATNE PRZY NAKLEJANIU
-  plastikowa rakla, którą możesz zastąpić dowodem osobistym, kartą płatniczą lub miękką szmatką
-  nożyczki
-  taśma malarska (do wypozycjonowania wzoru w miejscu naklejania)
-  ołówek 
-  miarka


INSTRUKCJA NAKLEJANIA
 
Instrukcja naklejania - krok1
1. Wyjmij naklejkę z kartonu/tuby. Delikatnie ją rozwiń i rozłóż na płaskiej, twardej powierzchni (stół, podłoga). Pozwól naklejce „odpocząć”. Na naklejce przyklejona jest przezroczysta folia transportowa, która pozwala przenieść w całości gotowy wzór na wybraną powierzchnię. Jeśli pod folią transportową widoczne są pęcherzyki powietrza, to jest to zupełnie normalne i nie stanowi o mankamencie naklejki.


Instrukcja naklejania - krok2

2. Dokonaj pomiaru i oznacz miejsce przyklejenia naklejki ołówkiem lub taśmą malarską przykładając do niego rozprostowany rulon z naklejką / pojedynczą naklejkę.Instrukcja naklejania - krok33. Kiedy rozwinięta naklejka leży na płaskiej powierzchni, odwróć ją wzorem do dołu i wykonaj kilka kulistych ruchów po papierowym podkładzie.Czynność ta zwiększy przyczepność wzoru do folii transportowej, którą pokryta jest naklejka.

Nasze naklejki w większości sprzedajemy jako jednoczęściowe, gotowe do naklejenia wzory.  Jeśli jednak wzór jest duży i składa się z osobnych części do samodzielnej aranżacji lub zakupiłeś zestaw naklejek i poszczególne elementy będą naklejane osobno - rozetnij je od siebie i postępuj dalej zgodnie z instrukcją.
 
Instrukcja naklejania -krok4

4. Na płaskiej powierzchni, na arkuszu leżącym naklejką do dołu odklejaj papier po krótszym boku, zaginając go płasko w ten sposób, aby cały motyw odkleił się od papieru i pozostał na folii transportowej. Jeśli jakieś elementy naklejki pozostaną na odklejanym papierze, cofnij się, dociśnij go jeszcze raz i ponownie spróbuj odkleić.Instrukcja naklejania - krok5
5. Folię transportową wraz ze wzorem naklejki delikatnie przyłóż do ściany górną częścią w miejscu, w którym wcześniej sobie oznaczyłeś. Uważaj, aby nie przykleić od razu całej naklejki. Delikatnie dociskaj ją do powierzchni raklą/szmatką. Wybierz kierunek przyklejania - proponujemy dociskać naklejkę zaczynając od góry do dołu.


alt

6. Gdy naklejka wraz z folią transportową są już przyklejone na powierzchnię, dociśnij mocno szmatką całość do podłoża, aby pozbyć się ewentualnych pęcherzyków powietrza. Delikatnie usuwaj przezroczystą folię transportową, aby na ścianie pozostała wyłącznie naklejka. Folię transportową najłatwiej zdejmować zaczynając od górnego rogu - należy ją zagiąć i delikatnie odrywać w dół, dociskając palcami naklejkę do ściany. Jeśli zdarzy się, że naklejka zacznie się odklejać razem z folią, jeszcze raz mocno dociśnij folię i naklejkę do ściany i ponownie odklejaj samą folię.
 

Instrukcja naklerjania - krok7

7. Dociśnij gotowy wzór szmatką.
Instrukcja naklejania - krok8

8. Efekt końcowy.
 
 
 

WYKONUJEMY RÓWNIEŻ NAKLEJKI NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE - NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ, PRZEDSTAW O JAKI WZÓR CI CHODZI ORAZ JEGO ROZMIAR (BARDZO WAŻNE). WYCENIMY GO I SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ.

Jeśli chcesz zamówić w naszym sklepie wydruki (naklejki) kolorowe wg własnego pomysłu/z własnego pliku graficznego (lub z własnego zdjęcia) - napisz nam w jakim rozmiarze ma być naklejka, a w przypadku druku ze zdjęcia - prosimy o zdjęcie w dużym rozmiarze (przynajmniej 2 MB).

Polub nas na facebooku! Co tydzień nowości i okazyjne rabaty.
https://www.facebook.com/naklejtopl/

 


Naklejka z folii szronionej

INSTRUKCJA NAKLEJANIA NAKLEJKI Z FOLII SZRONIONEJ
Proszę przygotować:
a. rozpylacz z wodą
b. ręcznik papierowy
c. nożyk
d. raklę lub szmatkę

Naklejki z folii szronionej stanowiąca np. jednolity prostokąt (bez wyciętego wzoru) nie pokrywamy na wierzchu folią transportową. Zalecenia co do jej naklejania jak niżej.
Jak naklejać?
1.    Wyjmij naklejkę z kartonu/tuby. Delikatnie ją rozwiń i rozłóż na płaskiej, twardej powierzchni (stół, podłoga). Pozwól naklejce „odpocząć”. Na naklejce przyklejona jest przezroczysta folia transportowa, która pozwala przenieść w całości gotowy wzór na szybę. Jeśli pod folią transportową widoczne są pęcherzyki powietrza, to jest to zupełnie normalne i nie stanowi o mankamencie naklejki.
2.    Wyczyść dokładnie powierzchnię szyby - umyj ją jeśli potrzeba. Ślady kleju lub starej farby na szybie należy usunąć. Powierzchnia szyby powinna być idealnie czysta.
3.    Odwróć naklejkę papierem spodnim do góry i odklej papier tak, aby naklejka pozostała na folii ochronnej.
4.    Spryskaj warstwę klejącą folii szronionej rozpylaczem z wodą.
5.    Rozpyl wodę również na powierzchni okna. Folię nałóż na szybę od dołu lub od góry równo, a następnie rozprowadź na pozostały obszar okna. W tym momencie można jeszcze korygować położenie folii delikatnie ją przesuwając.
6.    Usuń za pomocą rakli/szmatki wodę znajdującą się pod powierzchnią folii. Delikatnie "rozganiaj" wodę na boki dociskając folię do szyby raklą/szmatką. Pamiętaj o spryskaniu strony zewnętrznej wodą, co pozwoli zapobiec ewentualnemu porysowaniu folii.
7.    Rogi folii ostrożnie osusz za pomocą szmatki lub papierowych ręczników. Powoli ściągnij folię transportową (jak w instrukcji dla naklejek z folii kolorowych). Przez okres pierwszych 2 tygodni, następujących po zamontowaniu folii, nie należy jej czyścić.
W przypadku montażu folii od zewnętrznej strony okna zalecamy naklejanie folii w temperaturze powyżej 5°C.


SZABLON FOLIOWY DO MALOWANIA NA ŚCIANIE - JAK Z NIEGO KORZYSTAĆ?

Uwaga! Obecnie nie wykonujemy szablonów do malowania

W paczce otrzymują Państwo:
- szablon jednorazowego użytku z folii winylowej z folią transportową na wierzchu umożliwiającą łatwe naklejenie szablonu nawet z drobnymi elementami na  ścianę/mebel
- drukowaną instrukcję naklejania

W folii szablonowej wycięty jest wzór (jak na pierwszym zdjęciu produktu), który samodzielnie wypełniamy farbą. Wielkości podane w opisie dla szablonu dotyczą wzoru jaki powstanie na ścianie po namalowaniu, sam arkusz jest większy o marginesy,które w razie potrzeby możesz zmniejszyć nożyczkami.

Kilka zdań o szablonie malarskim
Nasze szablony malarskie wykonane są z samoprzylepnej profesjonalnej folii szablonowej, która znakomicie przykleja się do podłoża, dzięki czemu unikniesz zacieków, a namalowany przez Ciebie wzór będzie posiadał idealnie gładkie krawędzie.
Specjalny klej umożliwia również bezpieczne odklejenie szablonu od ściany po namalowaniu wzoru. Szablony malarskie przeznaczone są do montażu na płaskich, gładkich, czystych i suchych powierzchniach. Obecność wilgoci na ścianie zmniejsza lepkość kleju. Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie, na których będzie naklejana folia szablonowa, powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Możliwości zastosowania wybranych lakierów lub farb z folią samoprzylepną powinny zostać sprawdzone przed ostatecznym naklejeniem szablonu. Przed naklejeniem szablonu sprawdź, czy pomiędzy folią, a podłożem nie zachodzą reakcje chemiczne.

Do mocowania szablonu będzie potrzebna papierowa taśma malarska, rakla (może to być dowód osobisty lub karta płatnicza) lub zwykła szmatka.

Farby: polecamy artystyczne farby akrylowe o konsystencji pasty lub tzw. suche farby w sztyfcie

Narzędzia do malowania: wałek z gąbki, gąbka do farb akrylowych lub dowolnych pokojowych lub pędzel szablonowy (jeśli będziesz malować suchymi farbami w sztyfcie).

Mocowanie szablonu
1. Po wyjęciu szablonu malarskiego z kartonu, należy pozwolić mu się rozprostować, kładąc na podłodze, stole. Wzór szablonu pokryty jest folią transportową, która ułatwi Ci nałożenie szablonu na ścianę w wybranym miejscu oraz pozwoli „nałożyć” drobne elementy wzoru na naklejaną powierzchnię.
2. Przed samym naklejaniem  szablonu należy przetrzeć szmatką lub odkurzyć powierzchnię, na którą szablon będzie naklejany.
3. Aby ułatwić sobie naklejenie szablonu na ścianę, po jego rozprostowaniu, przed rozpoczęciem naklejania, przyłóż szablon do ściany i zaznacz miejsce jego przyklejenia ołówkiem.
4. Do mocowania szablonu przygotuj sobie raklę (może to być również dowód osobisty lub karta płatnicza) lub zwykłą szmatkę.
5. Mocno dociśnij folię transportową do wzoru szablonu, wykonując kilka kulistych ruchów ściereczką po całej powierzchni arkusza.
6. Odklej folię szablonową z folią transportową na wierzchu od papieru podkładowego w ten sposób, aby drobne elementy szablonu pozostały
na folii transportowej. Jeśli jakieś elementy szablonu pozostaną na papierze podkładowym, dociśnij szablon jeszcze raz i ponownie spróbuj odkleić. Pamiętaj, ze folia transportowa służy tylko do przeniesienia całego wzoru szablonu na ścianę i zachowania jego proporcji (a także pozwala zachować sztywność zwłaszcza dużych szablonów) i będzie zdjęta po jego zamocowaniu.
7. Folię szablonową wraz z  folią transportową na wzorze delikatnie przyłóż do ściany w miejscu, w którym wcześniej sobie oznaczyłeś. Dociśnij jej górny bok do ściany - możesz go przymocować dodatkowo maskującą taśmą malarską o szerokości 4-5cm. Uważaj, aby nie przykleić od razu całości. Szablon przyklejaj z  folią transportową delikatnie dociskając go do ściany np. od lewej do prawej albo od góry do dołu. Usuwaj powoli ewentualne fałdy za pomocą rakli lub szmatki.
8.Gdy szablon wraz z folią transportową są już przyklejone do ściany, dociśnij całość szmatką lub raklą i delikatnie oderwij przezroczystą folię transportową. Usuwając folię transportową najlepiej ją zagiąć, a następnie delikatnie odrywać w dół, dociskając ją palcami do ściany. Jeśli zdarzy się, że szablon zacznie się odklejać razem z folią, jeszcze raz mocno dociśnij folię i szablon do ściany i ponownie powoli odklejaj samą folię.
9. Na koniec mocowania szablonu na ścianie jeszcze raz dociśnij go do ściany.

Malowanie wzoru
1.Do nakładania farby najprościej zastosować wałek z gąbki lub zwykłą gąbkę.
2.Farbę nanieś metodą wklepywania czołem wałka.
3.Farba do malowania powinna być gęsta, a jej nadmiar starannie odsącz po każdorazowym nabraniu nowej porcji.
4.Po podeschnięciu farby delikatnie odklej szablon od ściany.

Szanowny Kliencie!
Jesteśmy producentem naklejek i plakatów na zamówienie. Nasze produkty, a zwłaszcza naklejki, wykonujemy na Twoje indywidualne zamówienie.
Prosimy o przemyślane zakupy. Przed zakupem zapoznaj się z regulaminem sklepu, czasem dostawy oraz sposobem aplikacji naszych naklejek.

Strona główna

Opinie o produktach

 • Naklejka tablica - Kotek

  Naklejka tablica kotekOcena produktu 5/5

  Fajna naklejka do mojego przedpokoju. Teraz mamy 2…
 • Naklejka na ścianę piłkarz 7

  Piłkarz 7 naklejkaOcena produktu 5/5

  Jestem bardzo zadowolony z wyboru tej naklejki. Czegoś…
 • Naklejka na ścianę - drzewo owocowe

  naklejka drzewo owocoweOcena produktu 5/5

  W zasadzie naklejkę na naszą ścianę wybrała żona na…