Koszyk
0
Naklejki na ściany
Start » Blog naklej-to » Jak naklejać naklejki?

Jak naklejać naklejki?

Wyświetleń: 1134
Zapoznaj się przed zakupem i naklejaniem naklejek

ZAPOZNAJ SIĘ Z TĄ INFORMACJĄ PRZED NAKLEJANIEM NAKLEJKI
 
Nasze naklejki wycinamy z samoprzylepnej folii jednokolorowej. Każda naklejka przyklejona jest na papierze podkładowym. Na wierzch naklejki nakładamy folię transportową, dzięki której  naklejka jest chroniona w  transporcie, ale przede wszystkim folia ta pozwala przenieść naklejkę w całości na miejsce naklejania bez konieczności nanoszenia osobno drobnych elementów wzoru.
 
Instrukcja naklejania - budowa naklejki


GDZIE NAKLEJAĆ?
Do przyklejenia naklejki należy wybrać gładką, czystą i suchą powierzchnię, np. ścianę, drzwi, część umeblowania, szybę, plexi, plastikowe skrzynie, kafelki, karoserię auta itp. Jeśli powierzchnia jest zanieczyszczona lub porowata, naklejka nie utrzyma się na niej, natomiast obecność wilgoci zmniejsza lepkość kleju. Niektóre starsze farby na ścianach mają właściwości kredujące (pozostawiają na ręce pył po przetarciu) - takie ściany należy przemalować farbą akrylową lub zagruntować gruntem malarskim i doprowadzić do całkowitego wyschnięcia. Przed samym naklejaniem należy powierzchnię przetrzeć szmatką lub odkurzyć.
Nie zalecamy naklejania na świeżo pomalowane ściany - odczekaj 2 tygodnie.
Naklejając na auto odtłuść element auta, na którym będzie naklejka. Wpłynie to korzystnie na jej trwałość.
Jeśli decydujesz się na naklejanie na podłożu przez nas niezalecanym - robisz to na własną odpowiedzialność!!!

UWAGA!
Przed zakupem prosimy zmierzyc dokładnie miejsce, w którym będzie naklejana naklejka. Podane rozmiary naszych naklejek to szerokość x wysokość w centymetrach. Naklejki nie posiadają tła.
Nasze naklejki wycinamy dla Państwa po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Są one produktem świeżym, wykonanym na Państwa zamówienie.

Zalecamy naklejanie naszych naklejek w okresie nie dłuższym niż 1 miesiąc od zakupu. Po dłuższym okresie przechowywania naklejki folia transportowa może powoli tracić swoje właściwości klejące.

AKCESORIA PRZYDATNE PRZY NAKLEJANIU
-  plastikowa rakla, którą możesz zastąpić dowodem osobistym, kartą płatniczą lub miękką szmatką
-  nożyczki
-  taśma malarska (do wypozycjonowania wzoru w miejscu naklejania)
-  ołówek 
-  miarka

INSTRUKCJA NAKLEJANIA
 
Instrukcja naklejania - krok1
1. Wyjmij naklejkę z kartonu/tuby. Delikatnie ją rozwiń i rozłóż na płaskiej, twardej powierzchni (stół, podłoga). Pozwól naklejce „odpocząć”. Na naklejce przyklejona jest przezroczysta folia transportowa, która pozwala przenieść w całości gotowy wzór na wybraną powierzchnię. Jeśli pod folią transportową widoczne są pęcherzyki powietrza, to jest to zupełnie normalne i nie stanowi o mankamencie naklejki.


Instrukcja naklejania - krok2

2. Dokonaj pomiaru i oznacz miejsce przyklejenia naklejki ołówkiem lub taśmą malarską przykładając do niego rozprostowany rulon z naklejką / pojedynczą naklejkę.Instrukcja naklejania - krok33. Kiedy rozwinięta naklejka leży na płaskiej powierzchni, odwróć ją wzorem do dołu i wykonaj kilka kulistych ruchów po papierowym podkładzie.Czynność ta zwiększy przyczepność wzoru do folii transportowej, którą pokryta jest naklejka.

Nasze naklejki w większości sprzedajemy jako jednoczęściowe, gotowe do naklejenia wzory.  Jeśli jednak wzór jest duży i składa się z osobnych części do samodzielnej aranżacji lub zakupiłeś zestaw naklejek i poszczególne elementy będą naklejane osobno - rozetnij je od siebie
i postępuj dalej zgodnie z instrukcją.
 
Instrukcja naklejania -krok4

4. Na płaskiej powierzchni, na arkuszu leżącym naklejką do dołu odklejaj papier po krótszym boku, zaginając go płasko w ten sposób, aby cały motyw odkleił się od papieru i pozostał na folii transportowej. Jeśli jakieś elementy naklejki pozostaną na odklejanym papierze, cofnij się, dociśnij go jeszcze raz i ponownie spróbuj odkleić.Instrukcja naklejania - krok5
5. Folię transportową wraz ze wzorem naklejki delikatnie przyłóż do ściany górną częścią w miejscu, w którym wcześniej sobie oznaczyłeś. Uważaj, aby nie przykleić od razu całej naklejki. Delikatnie dociskaj ją do powierzchni raklą/szmatką. Wybierz kierunek przyklejania - proponujemy dociskać naklejkę zaczynając od góry do dołu.


alt

6. Gdy naklejka wraz z folią transportową są już przyklejone na powierzchnię, dociśnij mocno szmatką całość do podłoża, aby pozbyć się ewentualnych pęcherzyków powietrza. Delikatnie usuwaj przezroczystą folię transportową, aby na ścianie pozostała wyłącznie naklejka. Folię transportową najłatwiej zdejmować zaczynając od górnego rogu - należy ją zagiąć i delikatnie odrywać w dół, dociskając palcami naklejkę do ściany. Jeśli zdarzy się, że naklejka zacznie się odklejać razem z folią, jeszcze raz mocno dociśnij folię i naklejkę do ściany i ponownie odklejaj samą folię.

Instrukcja naklerjania - krok7

7. Dociśnij gotowy wzór szmatką.
Instrukcja naklejania - krok8

8. Efekt końcowy.
 
 
 

WYKONUJEMY RÓWNIEŻ NAKLEJKI NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE - NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ, PRZEDSTAW O JAKI WZÓR CI CHODZI ORAZ JEGO ROZMIAR (BARDZO WAŻNE). WYCENIMY GO I SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ.

Polub nas na facebooku! Co tydzień nowości i okazyjne rabaty.
https://www.facebook.com/naklejtopl/

Strona główna Wróć do Blog naklej-to

Opinie o produktach

 • Naklejka na ścianę - Bistro domowe

  naklejka Bistro domoweOcena produktu 5/5

  Łatwo się je przykleja poza tym naklejki pierwsza…
 • Naklejka dla dzieci wróżka, baletnica

  wróżka kwiatowa naklejkaOcena produktu 5/5

  Naklejka świetnie prezentuje się w pokoju córki. Obie…
 • Naklejka na ścianę brzozy 6 drzew

  naklejka Brzozy 240Ocena produktu 5/5

  Naklejka już na ścianie. Pomimo znacznego rozmiaru…

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu